KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13491278
nr 1349 1278
Gisèle Celan-Lestrange
(1927-1991), Frankrike
Etsning, Komposition. Signerad, numrerad 39/30. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 65x50 cm
Gisèle Celan-Lestrange, fransk bildkonstnär född 1927, död 1991 .
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
måndag 28 september 2020
kl 19:05:02
100 kr
150 kr
Gisèle Celan-Lestrange
Läs mer om Gisèle Celan-Lestrange